آموزش آرایش صورت – راهنمای قدم به قدم برای یک آرایش مناسب

آموزش آرایش صورت

آموزش آرایش صورت – راهنمای قدم به قدم برای یک آرایش مناسب

همانطور که می­دانید آرایش کردن صورت کار بسیار سخت و پیچیده­ای نیست و هر کسی می­تواند صورت خود را به بهترین و زیباترین شکل ممکن آرایش کند. فقط کافی است یک سری رموز و فوت و فن­های زیبایی و آرایشی را بدانید. در آرایش صورت نکاتی اساسی و ضروری وجود دارند که به شما کمک می­کنند بدون صرف کردن وقت و هزینه زیادی جذاب­تر و زیباتر به نظر برسید.

باید توجه کنید که مساله اصلی و مهم این نیست که شما گران­ترین و یا بهترین لوازم آرایشی را خریداری کنید، بلکه کافی است ابزار و مهارت لازم برای یک آرایش خوب و با کیفیت را داشته باشید چرا که اگر به عنوان مثال گران­ترین پنکیک و یا کرم پودر را خریداری کتید اما لوازم و ابزار مناسب و یا مهارت کافی برای استفاده از آن را نداشته باشید ارزش و فایده آن محصول آرایشی برای شما صفر خواهد بود.

در ادامه به چند نکته آرایشی می­پردازیم.

چند نکته برای داشتن آرایش خوب و با کیفیت

  1. استفاده از لوازم آرایشی بادوام و با کیفیت؛ سعی کنید از لوازم آرایشی دارای مجوز بهداشت استفاده کنید و از مصرف لوازم آرایش فیک و تقلبی اکیدا خودداری کنید چرا که استفاده از این محصولات در طول زمان باعث بروز آسیب­های جدی به پوست شما خواهند شد. در شرایط کنونی استفاده از برندهای داخلی گزینه مناسبی خواهد بود.
  2. استفاده از قلم­مو و برس­های مناسب و با کیفیت؛ در نظر داشته باشید که استفاده از ابزار مناسب و مرغوب یکی از رموز موفقیت در آرایش صورت است و باعث می­شود تا ظاهری به همان شکلی که می­خواهید داشته باشید. توجه کنید که یک گریمور حرفه­ای استفاده از ابزار آرایشی، قلم­مو و برس آرایشی را به اندازه محصولات آرایشی مرغوب و با کیفیت با اهمیت بحساب می­آورد.
  3. استفاده از قلم­ مو و برس­ های نرم و لطیف؛ توجه کنید که قلم­ مو و برس­ های آرایشی که استفاده می­کنید بسیار نرم و لطیف باشد، طوری که این نرمی و لطافت روی پوست حس شود اما حواستان باشد که آن­ها طوری باشند که محصولات آرایشی روی سطح پوست به خوبی پخش شوند. به عنوان مثال: اگر یک قلم­مو یا برسی را که در روژگونه و یا سایه چشم و ابرو می­مالید و قبل از تماس آن با پوست از قلم­مو یا برس جدا می­شود آن ابزار خوب و مناسبی نیست.

پس متوجه ارتباط زیاد بین ابزار آرایشی مناسب و با کیفیت با یک آرایش و گریم حرفه­ای شدید.

ما در ادامه این مطلب مراحل یک آرایش جذاب و مناسب که توسط یک استاد زیبایی در دانشگاه لندن ارائه شده را آورده­ایم تا شما با انجام این مراحل یک خودآرایی و آرایش صورت جذاب و شیک را تجربه کنید.

قلم­ مو و برس­ های نرم و لطیف

مرحله اول؛ انتخاب و استفاده از یک کرم پودر مناسب

ابتدا صورت خود را با صابون بشورید و یا با دستمال مرطوب پاک کننده آرایش و یا شیر پاک کن یا همان پاک کننده­های آرایشی تمیز کنید. اگر پوستی خشک دارید با کمی کرم مرطوب کننده پوست صورت خود را مرطوب و نرم کنید. همانطور که میدانید برای زیرسازی آرایش و یکنواخت کردن پوست و آماده شدن آن برای آرایش از کرم پودراستفاده می­کنید همچنین با استفاده از کرم پودر می­توانید رنگ پوست خود را به رنگ دلخواه خود تغییر دهید.

توجه کنید که در آرایش برای روز از کرم پودری استفاده کنید که نزدیک­ترین رنگ به رنگ صورت شما را دارد و در آرایش برای شب رنگی را انتخاب کنید که دو درجه از رنگ پوست شما تیره­تر است. می­توانید برای پیدا کردن رنگ مناسب از امتحان کردن کرم پودر روی پوست استخوان فک صورت خود استفاده کنید.

بعد از انتخاب کرم پودر مناسب رنگ پوست آن را به صورت نقطه­ای روی قسمت­های مختلف صورت بگذارید و با اسفنج یا پد آرایشی به آهستگی روی پوست پخش کنید تا به صورت یکنواخت روی صورت قرار بگیرد.

 

کرم پودر خوب الیزکیتا میستار

مرحله دوم؛ ایجاد برجستگی و روشن کردن قسمت­هایی از صورت

همه خانم­ها دوست دارند که آرایش صورت آن­ها طوری باشد که گونه­ها برجسته و بینی کوچک­تر به نظر برسد. برای این کار از کرم پودری استفاده کنید که چند درجه روشن­تر از کرم پودر اولیه باشد. با این کرم پودر زیر چشم­ها، زیر بینی و بالای گونه­ها را روشن­تر کنید توجه کنید که برای این کار از اسفنج یا پد آرایشی تمیز استفاده کنیدو کرم پودر را روی پوست محو کنید. اگر تازه­کار هستید حتما چند باری تمرین کنید.

مرحله سوم؛ استفاده از فیکساتور یا تثبیت کننده

حال که زیرسازی پوست را انجام دادید نیاز به تثبیت کردن آن دارید. برای این کار از فیکساتور یا همان پودر فیکس یا تثببیت کننده آرایش استفاده کنید البته پودر بچه هم میتواند به عنوان یک فیکس کننده استفاده شود اما بهتر است از نوع آرایشی تثبیت کننده استفاده کنید. برای استفاده، پودر فیکس کننده را کف دست بریزید و سپس قلم­موی بزرگی را برداشته و داخل پودر بچرخانید قلم را تکان دهید تا پودر اضافی ریخته شود و سپس آرام و با ملایمت روی پوست بمالید. این کار باعث می­شود که رنگ پوست شما یکنواخت شود و یا اگر پودر سایه روی صورت ریخت به راحتی پاک شود و آرایش صورت شما را بهم نریزد.

مرحله چهارم؛ تشدید کردن نواحی روشن شده صورت

اگر می­خواهید چشمان شما درخشان به نظر برسد کمی پودر بیشتر زیر چشم­ها و دور صورت بزنید.

مرحله پنجم؛ زدن سایه چشم

آرایش چشم یکی از اساسی­ترین مراحل در آرایش صورت بشمار می­آید. سعی کنید رنگ سایه چشم خود را متناسب با لباسی که می­پوشید و زمانی که می خواهید آرایش داشته باشید، انتخاب کنید. توجه داشته باشید برای آرایش در روز از سایه­هایی با رنگ­های مات و برای آرایش در شب از سایه­هایی با رنگ­های براق استفاده کنید. برای استفاده از سایه چشم حتما برس نرم انتخاب کنید و سعی کنید این کار را با دقت و تمیز انجام دهید. برای سایه زدن با رنگ­ها بازی کنید و در آخر با یک برس تمیز رنگ­ها را محو کنید.

مرحله ششم؛ استفاده از فر مژه برای بلندتر نشان دادن مژه­ها

برای اینکه مژه­های شما بلندتر و مرتب به نظر برسد می­توانید از فرمژه استفاده کنید. توجه داشته باشید که از فرمژه حتما باید قبل از ریمل زدن استفاده کنید وگرنه به مژه­ها آسیب می­رسد.

مرحله هفتم؛ ریمل زدن به مژه ها

ریمل محصول آرایشی است که به چشم­ها زیبایی خاصی می­بخشد. توجه کنید که از ریمل خوب و مرغوب استفاده کنید. برس ریمل باید خوب باشد تا بتوانید مژه­های خود را بهتر آرایش کنید. برس ریمل را به صورت زیگزاگ به مژه­ها بزنید و مواظب باشید بر اثر زیاد بودن مواد ریمل مژه­ها بهم نچسبند.

مرحله هشتم؛ رژگونه زدن

استفاده از رژگونه به کامل شدن آرایش صورت کمک زیادی خواهد کرد. همچنین رژگونه خوب باعث برجسته شدن گونه­ها و همچنین شاداب شدن صورت می­شود. درنظر داشته باشید که حتما با برس درشت و نرم رژگونه بزنید. همچنین برای آرایش روز از رژگونه­هایی با رنگ­های روشن و مات و برای آرایش شب از رنگ­های براق یا همان رژگونه­های تراکوتا استفاده کنید.

رژگونه خوب الیزکیتا میستار پلادیس

مرحله نهم؛ آرایش لب و زدن رژ لب

مرحله آخر نوبت به آرایش لب می­رسد به بیان دیگر می­توان گفت که زدن رژ لب تکمیل کننده آرایش صورت است. برای زدن رژ لب به آرایش چشم و رنگ صورت دقت کنید. اگر آرایش چشم غلیظ دارید حتما از رنگ­های کمرنگ استفاده کنید و در غیر این صورت بنا به میل خود از رنگ­های تیره استفاده کنید. همچنین در نظر داشته باشید که برای آرایش روز از رنگ­های مات و برای آرایش شب از رنگ­های تیره و براق استفاده کنید.

اگر می­خواهید لب­های شما در آرایش صورت بیشتر دیده شود از خط لب کمی تیره­تر از رنگ رژ لب استفاده کنید، اما توجه داشته باشید که خط لب زیاد مد نیست پس سعی کنید محو شود و زیاد در آرایش به چشم نیاید.

رژلب خوب الیزکیتا میستار پلادیس

مرحله دهم؛ استفاده دوباره از فیکساتور یا تثبیت کننده

در مرحله آخر بعد از به پایان رسیدن آرایش صورت همان طور که در مرحله سوم توضیح داده شد به تمامی قسمت­های صورت پودر فیکس کننده بزنید تا آرایش شما تثبیت شود و از عرق کردن زیاد جلوگیری شود.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها