راه های جلوگیری و از بین بردن خشکی پوست برای داشتن پوستی مرطوب و شاداب

راه های جلوگیری و از بین بردن خشکی پوست برای داشتن پوستی مرطوب و شاداب

برخی افراد دارای پوستی خشک هستند و از خشکی پوست رنج می برند، خشکی پوست شامل کل بدن می شود که در این زمان پوست ضخیم شده و پوسته پوسته می شود. خشکی پوست زمانی رخ می دهد که پوست رطوبت طبیعی خود را از دست می دهد. باید بدانید که مرطوب شدن پوست آسان نیست و رطوبت از رفته پوست به این راحتی باز نمیگردد. اما جلوگیری از خشکی و از بین رفتن این رطوبت پوست بسیار آسان تر و بهتر است.

در این مطلب ما روش ها و نکاتی را بیان می کنیم تا شما پوستی شاداب داشته باشید و از خشکی پوست خود جلوگیری کنید. بنابراین شما می توانید همراه با مراقبت روزانه پوست خود با رعایت نکاتی که ما برای شما ارائه کرده ایم از خشکی پوست خود جلوگیری کنید که این کار به مراتب آسان تر است.

روش هایی برای جلوگیری از خشکی پوست و داشتن پوستی مرطوب و شاداب

در ادامه مطلب شش روش برای داشتن پوستی مرطوب و شاداب وسرزنده و همچنین جلوگیری از خشکی پوست را برای شما بیان می کنیم:

رعایت تعداد دفعات استحمام و زمان آن

برخی از متخصصان پوست یکی از علت های خشکی پوست را حمام کردن بیش از اندازه می دانند و تاکید دارند که میزان استحمام باید محدود باشد و از زیاده روی در حمام رفتن جلوگیری شود. اما باید بدانید که برخی دیگر از متخصصان پوست بر این باورند که 2 مرتبه حمام کردن در روز بسیار ایده ال است. حال سوال پیش می آید که کدام دسته از متخصصان درست می گویند خب ما به شما می گوییم که اگر بتوانید در حمام رطوبت بدن خود را حفظ کنید نیازی به محدود کردن خود در تعداد دفعات استحمام ندارید چرا که تاثیر قابل توجهی بر رطوبت پوست بدن شما نخواهد داشت. برای حفظ رطوبت پوست بدن در حمام می توانید از روغن های حمام استفاده کنید تا پوست شما دچار خشکی نشود.

تنظیم و کنترل درجه حرارت آب حمام

در ادامه بیان محدودیت برای استحمام باید به این نکته اشاره کنیم که چگونگی شستشوی بدن و تنظیم درجه حرارت آب خیلی بیشتر از تعداد دفعات استحمام دارای اهمیت می باشد. حتما سعی کنید تا جایی که می توانید از حمام های طولانی و استفاده از آب با درجه حرارت بالا خودداری کنید.

پس مساله ای که در اینجا مهم است، حمام کردن هایی با مدت زمان کم تر و همچنین استفاده از آب با درجه حرارت ملایم و یا حتی کمی سرد می باشد. بعد از حمام حتما بدن خود را به آرامی خشک کنید و بعد از آن از کرم های مرطوب کننده و یا لوسیون های بدن استفاده کنید، توجه کنید که این کار را قبل از خشک شدن کامل پوست بدن انجام دهید.

تنظیم و کنترل درجه حرارت آب حمام

استفاده از کرم های مرطوب کننده به صورت مداوم

همانطور که در روش قبل اشاره کردیم استفاده از کرم های مرطوب کننده و یا لوسیون های مرطوب کننده بدن بهترین روش برای حفظ رطوبت پوست و جلوگیری از خشک شدن پوست بدن می باشد. اگر شما پوستی که بسیار مستعد خشک شدن است دارید، حتما از کرم های مرطوب کننده و یا لوسیون های بدن به صورت روزانه استفاده کنید. در نظر داشته باشید که مناسب ترین و بهترین زمان استفاده از این کرم های مرطوب کننده و لوسیون ها بعد از بیرون آمدن از حمام می باشد، زمانی که پوست کاملا خشک نشده و دارای رطوبت است. همچنین وازلین نیز میتواند به عنوان مرطوب کننده استفاده شود و از خشکی پوست بدن جلوگیری کند. توجه داشته باشید که این کار را روزی چند مرتبه انجام دهید تا رطوبت پوست بدن شما حفظ شود.

استفاده از کرم های مرطوب کننده به صورت مداوم

مصرف پاک کننده های ملایم به جای استفاده از صابون

صابون به عنوان یکی از پاک کننده های پوست بدن باعث خشکی پوست می شود چرا که صابون چربی پوست را از بین می برد و پوست را خشک می کند. البته برخی از صابون ها هستند که دارای مواد مرطوب کننده و کرمی هستند که استفاده از آنها می تواند بهتر باشد. اما بهتر است که استفاده از پاک کننده های ملایم جایگزین صابون شوند. این پاک کننده ها دارای مرطوب کننده و مناسب با پوست های خشک هستند و باعث حفظ رطوبت پوست می شوند و از خشکی پوست بدن جلوگیری می کنند.

مصرف پاک کننده های ملایم به جای استفاده از صابون

قرار نگرفتن در معرض هوای سرد و خشک

قرار گرفتن در معرض هوای سرد و خشک موجب می شود تا رطوبت پوست بدن شما از بین برود. چرا که در هوای سرد و خشک رطوبت هوا به صفر می رسد و موجب خشکی پوست می شود. بنابراین شما باید عواملی را که موجب تشدید این تاثیر مخرب خشکی و سردی هوا می شود، مانند: کم خونی، بیماری تیروئید، داروها از جمله داروهای کاهنده کلسترل خون را کاهش دهید. چرا که این عوامل موجب کاهش چربی پوست می شود و رطوبت پوست را از بین می برند و باعث خشکی پوست می شوند. یکی از روش های برگرداندن رطوبت به پوست استفاده از دستگاه های بخور برای مرطوب کردن هوا است.

مصرف غذاهای سالم و نوشیدن آب به مقدار کافی

داشتن یک بدن سالم و سلامت درون از چهره و ظاهر فرد کاملا مشخص است و این مساله حتما بر لطافت و نرمی و سلامت پوست نیز تاثیر خواهد گذاشت. پس توجه داشته باشید که شیوه زندگی سالم اهمیت بسیار بالایی دارد.

برای داشتن یک زندگی سالم غذاای سالم مصرف کنید و زیاد آب بنوشید. ورزش کردن به سلام شما کمک شایانی خواهد کرد پس روزانه یک ساعت ورزش کنید. سعی کنید استرس را از خود دور کنید و ذهنی آرام داشته باشید. با انجام این کارها می توانید بدن خود را سالم نگه دارید و همچنین پوستی شاداب داشته باشید.

پس متوجه شدید که با رعایت برخی نکات و کمی توجه به خود می توانید از خشکی پوست جلوگیری کنید و پوستی لطیف وشاداب داشته باشید.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها